Pagalba įvairiose situacijose...
Sveiki atvykę » Statyba, namų ūkis » Nuotekų biologinio valymo įrenginį įsirengti pačiam ar samdyti specialistus?

Nuotekų biologinio valymo įrenginį įsirengti pačiam ar samdyti specialistus?

Donatas, 2015-06-04, www.viskodaug.eu
Biologinio nuotekų valymo įrenginio bakterijos, dumblas

Puikus išradimas, nuotekų biologinio valymo įrenginys. Juolab, kad tokį įrenginį galima susimontuoti prie savo namų. Tik klausimas ar tai sudėtinga?

Daug reikšmės turi tai, kokį įrenginį norite įsirengti. Dabar yra jau nemažai jų gamintojų ir įvairiausių modelių.

Gal kreiptis į specialistus?

Jeigu nemėgstate ir neturite polinkio kažką konstruoti, montuoti ar remontuoti, bet turite atliekamų pinigų ar nesibaidote lizingų, greitųjų kreditų - ieškokite įmonės ar specialisto, kuris šį įrenginį Jums sumontuotų.

Žinoma, montavimas (atsižvelgiant į sudėtingumą) gali įrenginio kainą netgi padvigubinti. Jeigu šis dalykas Jūsų negąsdina, ieškokite įmonės ar specialisto, kuris montuoja nuotekų biologinio valymo įrenginius. Tačiau vertėtų pasidomėti draugų ar pažįstamų rekomendacijomis, montavimo instrukcijomis ir stebėti darbų atlikimo eigą, kad ateityje neiškiltų nesklandumų.

Šiuo atveju dirbti Jums, ko gero, nereikės, o tik parodyti kurioje vietoje reikia šį įrenginį sumontuoti, kur ką sujungti.

Gal montuoti pačiam?

Žinoma montavimo lygis ne toks pat, kaip televizoriaus nusipirkimas, parsivežimas, pasistatymas ant stalo, kanalų nureguliavimas ir mėgavimasis, tačiau nėra ir itin sudėtinga, tik reikia nusiteikti nemažai padirbėti ir laikytis instrukcijų, kurias pateikia gamintojas.

Pirmiausia reikia apgalvoti kurioje vietoje statytumėte įrenginį, kokiame aukštyje bus ištekėjimo vamzdis iš namų, kur ir kokiame aukštyje ištekės išvalytas vanduo.

Kai viskas nuspręsta, galima pradėti darbus. Bene pagrindinis ir didžiausias darbas yra duobės iškasimas. Jeigu, pagal instrukciją, reikia ne itin gilios duobės, iki 2 metrų, tai galima tą darbą atlikti ir pačiam. Reikės gerokai pasidarbuoti su kastuvu, bet išsikasti tikrai įmanoma.

Jeigu pagal instrukciją ir pagal būsimo įrenginio dydį reikia gilesnės duobės, tuomet vertėtų pagalvoti apie ekskavatoriaus nuomą, kad iškastų reikiamo gylio duobę.

Todėl, rinkdamiesi įrenginį, atkreipkite dėmesį į jo aukštį ir pagalvoti ar pavyks išsikasti pačiam ar reikės ieškoti kas galėtų su ekskavatoriumi iškasti duobę.

Jeigu pasirinksite tokį įrenginį, kur duobę kasite patys, gali atsirasti šiokių tokių sunkumų.

Vienas iš tokių yra vandens atsiradimas ir rinkimasis, kai pasieksite nemažą gylį. Visa tai priklauso nuo to, kokiame aukštyje yra Jūsų gruntiniai vandenys.

Jeigu atsitiks taip, kad vanduo pradės kauptis, reikėtų turėti siurbliuką, su kuriuo būtų galima tą vandenį ištraukinėti.

Kitas dalykas, kas gali atsitikti, tai vandens plaunamas smėlis, duobės apačioje, iš kraštų. Tokiu atveju, galima apdėlioti kraštus lentomis ir prispausti su plytomis ar kaip nors kitaip pritvirtinti, kad vanduo jų neiškeltų.

Gali pasitaikyti ir itin kietas gruntas, pavyzdžiui, kietas molis, kuris labai apsunkina kasimą. Tuomet jau Jums spręsti ar tęsti darbus, ar išsiviesti ekskavatorių.

Kasdami duobę, stenkitės iškastą gruntą, numesti kur nors toliau nuo duobės, arba kažkur nuvežti, kad netrukdytų tolimesniems darbams.

Sėkmingai išsikasus reikiamo gylio duobę, reikėtų ilgai nedelsti ir būtinai pasirūpinti dalykais, kurie neleistų gruntiniam vandeniui iškelti įrenginio aukštyn (apie tai reikėtų paskaityti kaip aprašyta instrukcijoje) ir atsivežus, įstatyti patį įrenginį.

Įleidus įrenginį, atkreipkite dėmesį į instrukciją, dėl įrenginio stovėjimo lygio, kad jis stovėtų lygiai ir stabiliai, o tada jau galima pradėti užkasinėjimo ir vandens prileidimo darbus. Užkasimui geriausia naudoti smėlį arba žvyrą. Pasižiūrėkite, kad nepasitaikytų didelių akmenų ir stenkitės gerai sutrombuoti, kad įrenginys stovėtų stabiliai.

Užkasinėjant, reikia atkreipti dėmesį, į įleidimo ir išleidimo vamzdžių sujungimus, kad jie būtų tinkamame aukštyje, su tinkamu nuolydžiu.

Švarų vandenį, išleidžiamą iš įrenginio, geriausia nuvesti į artimiausią upelį, griovį, melioraciją. Tokiu atveju, nereikės rūpintis kur padėti išvalytą vandenį.

Žinoma, jeigu nėra tokios galimybės, yra ir kitų variantų, kur išleisti švarų vandenį. Pavyzdžiui kažkokios talpos ar šulinio įsirengimas kažkur netoliese, iš kur būtų galima vandenį kartais ištraukti ir panaudoti ūkiniams reikalams, bet tokiu atveju reikės nuolat stebėti vandens lygį šiame šulinyje ir nuolat ištraukinėti su specialiu siurbliu. Šiuo atveju galima ir nuolat laikyti įleistą drenažinį siurbliuką, kuris esant per dideliam lygiui, suveikus plūdei, pats įsijungs ir vandenį ištrauks. Šiuo atveju galite pasidomėti ir infiltracijos į gruntą galimybe.

Susijungę, visus reikalingus vamzdžius, pabaikite užsikasti įrenginį, išsikvieskite bakterijų (dumblo) prileidimo tarnybą ir pradėkite naudotis.

Labai svarbu tikslumas ir instrukcijos laikymasis

Labai svarbu, tiek montuojant specialistams, tiek patiems, kad atkreiptumėte dėmesį į teisingą įrenginio sutvarkymą dėl gruntinio vandens iškėlimo ir įsitikinimą, kad įrenginys stovi tikrai tiesiai (pasinaudokite gulsčiuku), nes nesinorėtų, kad vanduo iškeltų įrenginį ar negerai funkcionuotų. Nesinorėtų iš naujo įrenginį atkasinėti ir taisyti netikslumus.

Įmonės
(mini interneto svetainės)
Transportas:

Finansai:

Draudimas:
Šaunioji matematika
Pasakų kampelis
Naminių tortų kepimas Joniškio rajone +370 676 13919
© viskoDAUG.eu
Atnaujinkite slapukų nuostatas