Pagalba įvairiose situacijose...
Sveiki atvykę » Statyba, namų ūkis » Namo drenažo įsirengimas. Kam jis reikalingas?

Namo drenažo įsirengimas. Kam jis reikalingas?

Donatas, 2015-06-15, www.viskodaug.eu
Drenažinis šulinukas

Dažnai, turintiems nuosavą namą, neretai iškyla klausimas ar reikia įsirengti drenažą?

Visų pirma, drenažas reikalingas pamatų apsaugai, nes besiskverbianti drėgmė ne tik ardo pamatą, kyla grėsmė pastato stabilumui. Besiskverbianti drėgmė į pamatus ir kylanti aukštyn, į sienas, ne tik suteikia mažiau jaukumo namuose, bet ir padeda atsirasti ir plisti tokiam nepageidaujamam dalykui, kaip pelėsis.

Rūsio apsauga nuo vandens

Ne vienas namas, kuriame įrengtas rūsys, susiduria su didžiule problema, jeigu, ypač pavasarį, rūsyje prisikaupia vandens. Šiuo atveju, bene, pats tinkamiausias sprendimas - drenažas.

Kaip įsirengti drenažą?

Drenažas reikalingas, bet kaip jį įsirengti?

Kaip visada yra keletas būdų: pasisamdyti specialistą arba darytis pačiam.

Jeigu turite nemažai atliekamų pinigų, neturite noro nei domėtis, nei dirbti, tuomet verta pasisamdyti specialistą, kuris viską įvertins ir atliks drenažo sistemą.

Tačiau jeigu norite sutaupyti nemažai pinigų, drenažą galima įsirengti ir pačiam. Gal to ir nepadarysite taip greitai, bet jeigu viską darysite teisingai, įsirengsite tikrai gerą ir patikimą drenažo sistemą.

Nuo ko pradėti?

Pirmiausia reikėtų išsityrinėti savo vietovę, stebėti kiek pakyla požeminis vanduo, ypač polaidžio metu, t.y. ankstyvą pavasarį, ar didelio kritulių kiekio, per trumpą laikotarpį. Pasižiūrėti kur yra artimiausia vieta, kur galima vandenį nuleisti, pvz melioracijos vamzdžiai, griovys ar upelis.

Jeigu esate nesenai atsikraustęs, pasiklausinėkite kaimynų apie šią situaciją.

Lauko kanalizacijos vamzdžiai

Pirmiausia, reikėtų pradėti nuo trasos atvedimo, t.y. lauko kanalizacijos vamzdžių (jie dažniausiai būna oranžinės, raudonos spalvos) paklojimo, iki Jūsų namo, kur bus galima prijungti drenažinius vamzdžius, vandens nubėgimui.

Kad teisingai paklotumėte vamzdžius, tinkamame gylyje, reikia viską gerai išsimatuoti taip, kad drenažiniai vamzdžiai būtų paklojami 20-40 cm žemiau pamatų apačios (jeigu yra tokia galimybė).

Klodami lauko kanalizacijos vamzdžius, pradėkite nuo melioracijos griovio ar upelio pusės ir pasistenkite išlaikyti labai nedidelį nuolydį (apie 1-2 cm. nuolydį 6-iems metrams) link melioracijos griovio ar upelio, kad vanduo galėtų lengvai nubėgti.

Kai paklosite vamzdžius iki namo kampo, pastatykite specialią kinetę su reikalingų išėjimų skaičiumi ir ant jos užmaukite specialų šulinuką. Paskui pro jį bus patogu stebėti kaip bėga vanduo. Kinetę, patartina pasistatyti 4-ių išėjimų, nes į vieną iš kinetės atšakų galėsite prijungti biologinio valymo įrenginį, į kitą lietaus kanalizaciją ir pan.

Būkite atsargūs, kai pirksite kinetę ir lauko kanalizacijos vamzdžius, kad nusipirktumėte to paties diametro vamzdžius ir kinetės išėjimus

Drenažinių vamzdžių klojimas

Drenažinius vamzdžius klokite aplink visą namą su labai nedideliu nuolydžiu (panašiai kaip ir lauko kanalizacijos) link pastatyto šulinuko.

Tarp pamato ir drenažinio vamzdžio išlaikykite nedidelį atstumą (apie 15 cm.).

Vamzdį apipilkite (bent 15 cm sluoksniu) arba smulkiais akmenukais, arba žvyru, taip sudarydami savotišką filtrą, kad vanduo galėtų kuo paprasčiau įbėgti į drenažinį vamzdį pro specialias skylutes.

Drenažinis vamzdis turėtų būti su geotekstile arba kokoso plaušu, kad vamzdis neužsiterštų ir galiausiai neužsikimštų.

Bet kuriuo atveju, smulkių dalelių vis tiek, per laiką, pateks į vamzdį, todėl, rekomenduojama kas 5-10 metų atlikti vamzdžių praplovimą. Tam tikslui priešingame namo kampe statomas dar vienas šulinukas, per kurį būtų galima įkišti žarną į drenažinius vamzdžius.

Dėmesio! Į drenažinius vamzdžius nejunkite lietaus kanalizacijos, nes taip sukursite priešingą efektą: vietoje to, kad pamatus nusausintumėte - juos drėkinsite.

Įmonės
(mini interneto svetainės)
Transportas:

Finansai:

Draudimas:
Šaunioji matematika
Pasakų kampelis
Naminių tortų kepimas Joniškio rajone +370 676 13919
© viskoDAUG.eu
Atnaujinkite slapukų nuostatas