Knygos ir jų skaitymo galimybės

Donatas, 2015-05-14, www.viskodaug.eu
Knyga

Kalbant apie knygą, visi dažniausiai įsivaizduojame, kad tai yra toks susiūtų ar susegtų lapų rinkinys. Tačiau stebint, kaip bėga laikas ir kaip gyvenimas keičiasi, kaip „skinasi“ kelią įvairios technologijos, ar nenutiks taip, kad knygą įsivaizduosime ne popierinę, o elektroninę?

Pirkti ar pasiimti iš bibliotekos?

Norint perskaityti knygą, neretai iškyla klausimas iš kur ją gauti...

Vienas iš variantų yra knygos nusipirkimas. Šiais laikais, jas nusipirkti galime ne tik knygyne, turguje, dėvėtų prekių parduotuvėje, bet ir elektroninėse parduotuvėse. Šiuo atveju reikėtų įvertinti nusipirkimo patogumą ir kainą.

Nusipirkus knygą, bene, svarbiausias dalykas yra tai, kad ji pas Jus pasiliks visam laikui, nereikės jos niekam grąžinti. Labai dažnai knygos perkamos su tikslu ne tik jas perskaityti, bet ir kolekcionuoti, tokiu būdu dar papuošiant ir namų interjerą.
Dažniausiai to siekiama su grožine literatūra.

Moksline literatūra taip pat galima papuošti namų interjerą, bet tokios knygos dažniausiai būna ne skaitomos, bet vartomos, analizuojami įvairūs dalykai. Jos padeda išmokti naujų dalykų.
Taip pat patogu tokias knygas turėti namuose, kai trumpam prireikia kažkuo pasidomėti, išmokti.

Labai patogu, kad nusipirktoje knygoje, galima kažką pasižymėti, rašymo priemone.

Jeigu neturite tikslo knygų kolekcionuoti ir esate tikras, kad jos gyvenime nebereikės, yra gera galimybė pasiimti knygą iš bibliotekos. Šis dalykas, paprastai, nemokamas, nebent, kai kurios bibliotekos, turi tam tikrus simbolinius mokesčius.

Bibliotekos knygos paprastai išduodamos vienam mėnesiui, su galimybe prasitęsti. Neretai pasitaiko atvejų, kad kai kurios knygos, galbūt itin svarbios, išduodamos ir trumpesniam laikotarpiui, be galimybės prasitęsti.

Pasiėmus knygą iš bibliotekos, reikia stengtis laikytis grąžinimo termino, nes pavėlavus atiduoti, mokami delspinigiai už pradelstas dienas, pagal bibliotekos nustatytą įkainį.

Knygas, taipogi, galima su kažkuo pasikeisti. Galima knygomis pasimainyti su draugais ar artimaisiais, kuriam nors laikotarpiui. Paskui galima knygomis vėl atsimainyti. Taip pat galima knygą iš kažko paiskolinti arba paskolinti.

Elektroninės knygos

Vieniems knyga asocijuojasi tik su popieriniu variantu, bet dabar jau labai sparčiai populiarėja elektroninės knygos. Jos taip pat, dažniausiai, yra perkamos iš elektroninių parduotuvių. Tuomet patogiausia jas skaityti specialioje skaityklėje arba planšetėje. Tokios knygos leidžiamos .PDF formatu. Nereitai naudojami ir įvairūs kitokie specialūs formatai, pvz. EPUB, FB2 ir kt.

Knyga yra labai svarbus dalykas kiekvieno žmogaus gyvenime ir turi laibai gilią, ilgą istoriją nuo pat pirmosios lietuviškos knygos atsiradimo 1547 m., todėl skaitykime ir skaitykime... Nesvarbu ar tai popierinis susiūtų ar susegtų lapų rinkinys, ar elektroninė versija, pasirinkite sau tinkamiausią variantą.

---------
© viskoDAUG.eu