Pagalba įvairiose situacijose...
Sveiki atvykę » Statyba, namų ūkis » Vapsvos įgėlimas, apsauga ir naikinimas

Vapsvos įgėlimas, apsauga ir naikinimas

Donatas, 2015-09-29, www.viskodaug.eu
Vapsva

Vapsva - tai toks gyvūnas, priklausantis nariuotakojų tipui, vabzdžių klasei, plėviasparnių būriui ir smaugtapilvių pobūriui.

Daugelis vapsvų rūšių turi nuodingą geluonį. Tai toks smailus dygliukas, kuris įsmigęs į aukos kūną, jį paralyžiuoja arba nužudo, nes įleidžiami nuodai.

Po bitės įgėlimo, ji miršta, o vapsva ne, nes savo geluonies ji nepalieka, o gali dar įgelti ir kažkam kitam.

Vapsvų namai

Vapsvos, širšės įsikuria įvairiose vietose. Dažniausiai galima pamatyti jų susuktus korius pastogėse, inkiluose, drevėse. Neretai jos įsikuria krūmuose ar po žeme.

Vapsvos savo būstus sulipdo iš sukramtytų medžių žievių, medienos ir seilių. Šiai masei išdžiuvus, ji atrodo kaip popierius, dažniausiai pilkos spalvos.

Šie koriai gali būti ir labai dideli, gali siekti net iki 70 cm ilgio, 40 cm pločio.

Tokiuose namuose gyvena šeimos, kur kiekvienas narys (motinėlės, patinai, vapsvos darbininkės ir jaunos lervos) atlieka savo funkcijas.

Vapsvų mityba

Vapsvos minta gėlių ir kitų augalų nektaru, ankstyvaisiais obuoliais ar kriaušėmis, pernokusių uogų sultimis.

Vapsvų nauda ir žala

Vapsvos padeda sode esantiems augalams, nes sugaudo nemažai kenkėjų, t.y. įvairių vabzdžių ir jų lervų, musių.

Tačiau vapsvos pavojingos žmonėms, nes skaudžiai gelia savo geluonimi, neretai sukeldamos ir rimtas komplikacijas ar net mirtį.

Vapsvų nuodams alergiškiems žmonėms po įgėlimo sulėtėja kraujo apytaka, krinta kraujo spaudimas.

Pagalba po vapsvos įgėlimo

Įgėlus vapsvai, jeigu nesate alergiškas jų nuodams, skausmui numalšinti padėtų šaltas ledas, citrinos ar svogūno griežinėlis. Taip pat tinka gysločio, pelyno ar petražolės lapai.

Jeigu esate alergiški vapsvų nuodams, pasistenkite visuomet netoliese turėti adrenalino, kad galėtumėte susileisti. To nepadarius, gali pradėti tinti kvėpavimo organai ir žmogus gali tiesiog uždusti.

Apsauga nuo vapsvų

Vėlyvą pavasarį, vasarą ir ankstyvą rudenį ant langų uždėkite specialius tinklelius, kad šie vabzdžiai neįskristų į Jūsų kambarį.

Lauke geriausia vilkėti šviesius drabužius ir galvą uždengti šviesiu galvos apdangalu.

Stenkitės nedaryti staigių judesių kiek tai įmanoma, nemosikuoti rankomis, nes vapsvas tai dar labiau erzina. Geriau stenkitės iš tos vietos ramiai pasišalinti.

Vapsvų naikinimas

Nors bitininkai yra prieš vapsvų naikinimą, tačiau kartais nėra kitos išeities, jeigu gresia pavojus žmogui.

Net jeigu ir esate fiziškai stiprus, bandymas nugalėti vapsvas gali baigtis ir liūdnai. Tačiau šį „varžovą“ įveikti įmanoma ir patiems.

Viena iš paprasčiausių vapsvų naikinimo priemonių yra saldus vanduo stiklainyje, kur jos įskridusios dažniausiai paskęsta, tačiau tokiu būdu sunaikinama tik maža dalis vapsvų.

Norint sunaikinti visą šeimą, nebekeliančią pavojaus, pirmiausia reikėtų nustatyti vietą kur vapsvos apsigyveno, pro kur jos įskrenda ir išskrenda.

Tuomet reikėtų apgalvoti strategiją, kaip ir kokiomis priemonėmis jas galėtumėte įveikti.

Svarbiausia prisiminkite, kad šiuo „darbu“ reikėtų užsiimti vėlai vakare, naktį ar anktų rytą, t.y. kuomet vapsvos nėra aktyvios.

Tačiau jeigu nieko nesugalvojate ar bijote imtis šio „darbo“, geriau tai patikėkite specialistams, nes rimčiau suerzinus šiuos vabzdžius, galite padaryti daugiau žalos negu naudos.

Įmonės
(mini interneto svetainės)
Transportas:

Finansai:

Draudimas:
Šaunioji matematika
Pasakų kampelis
Naminių tortų kepimas Joniškio rajone +370 676 13919
© viskoDAUG.eu
Atnaujinkite slapukų nuostatas