Pagalba įvairiose situacijose...
Sveiki atvykę » Statyba, namų ūkis » Esminės namų tvarkymosi taisyklės

Esminės namų tvarkymosi taisyklės

Sigita, 2015-11-03, www.pasakukampelis.eu
Rūbų spinta

Papasakosiu Jums, kokias namų „švarinimosi“ taisykles stengiuosi taikyti mūsų namuose. Sakau „stengiuosi“, nes turiu tris namų „darkytojus“: du vaikus ir vyrą, kurie sistemingai bando sukurti nustatytų taisyklių išimtis.

PIRMOJO TAISYKLĖ. Nepaversti savo namų daiktų sandėliu.

Prieš prasidedant kiekvienam metų sezonui: pavasariui, vasarai, rudeniui ir žiemai peržiūriu visų šeimos narių garderobą. Ką reikia pataisau pati, jei pačiai nepavyksta nešu į taisyklą, išaugtus, nebedėvimus geresnės kokybės vaikų ir mūsų drabužius perleidžiu tiems, kam jie dar gali būti reikalingi. Vieninteliai sentimentus keliantys vaikų rūbai: komplektukai su kuriais jie parvyko pas mus į namus ir krikšto rūbeliai, dailiai supakuoti kaip atsiminimas jau suaugusiems vaikams. Likusius daiktus: vaikų piešinius, darbelius, knygas stengiuosi sugrupuoti ir sudėti tik į jiems skirtą vietą. Geriausiai tam tinka įvairių spalvų segtuvai, dėžutės.

ANTROJI TAISYKLĖ. Visada po naudojimosi daiktais padėti į jiems skirtą vietą.

Dažnai yra sakoma, jei daiktai bus savo vietose tai ir tvarkyti jų nebereikės. Tam reikalui vaikai ir mes su vyru turime savo rūbams, po dienos darbų, susidėti skirtas kėdes. Tokį pat principą taikome ir lauko drabužiams bei batams. Suaugusiems atskiros pakabos ir mažos pakabėlės vaikučiams, bet batų lentynos mažiems batukams ir dideliems batams. Svečiams atvykus ant sienos yra didelėje šlepetėje sukištos minkštos šlepetės, kurias visada po naudojimo galima išplauti.

TREČIOJI TAISYKLĖ. Darbų pasiskirstymas.

Šitas punktas kol kas dar sunkiai pas mus namie įgyvendinamas, bet visada verta stengtis. Už žaislų tvarkymąsi yra atsakingi TIK vaikai, aišku, reikėtų atsižvelgti į vaikų amžių, bet ir vos pramokęs vaikščioti mažylis puikiai kopijuos Jūsų tvarkymosi įgūdžius ir noriai Jums pagelbės. Vyresniems 4-5 metų vaikams jau galima leisti ir patiems išsiplauti savo indus, tas pats galioja ir kitiems šeimos nariams, neužkraunant visko vienam žmogui. Daug kas šį darbą perleido indaplovėms, bet pas mus kol kas tai numatytą kažkada veną

KETVIRTOJI TAISYKLĖ. Kasdien bent šiek tiek laiko skirti švarinimosi darbams.

Puikiai žinau, kaip nebesinori grįžus iš darbo, padarius vakarienę, dar atlikti tuos „brūžinimo“ šluoste darbus, bet patikėkit geras rezultatas tikrai pakels ūpą. Nebūtina kasdien kuopti namus iš pagrindų, užtenka su siurbliu rankose ir šluoste praskrieti pro paviršius ir vuolia gyvenimas aplink tapo gražesnis ir nereikės savaitgalio poilsio su šeima aukoti tvarkantis. Kalbant apie įvairių paviršių valymą renkuosi namines priemones: sodą, actą, citrinos sultys, nes vistik norisi gyventi ypatingai neteršiant aplinkos.

PENKTOJI, BET NE MAŽIAU SVARBI TAISYKLĖ. Smagumas.

Kad tvarkymasis netaptų nuobodžiu užsiėmimu visada galima pasileisti muziką ir pirmyn.

Visiems gražios dienos ir smagaus tvarkymosi!

Įmonės
(mini interneto svetainės)
Transportas:

Finansai:

Draudimas:
Šaunioji matematika
Pasakų kampelis
Naminių tortų kepimas Joniškio rajone +370 676 13919
© viskoDAUG.eu
Atnaujinkite slapukų nuostatas