Agrastų nauda žmogaus organizmui

Donatas, 2015-08-07, www.viskodaug.eu
Agrastai

Ankstyvą pavasarį, pradėjus žaliuoti žolytei, sužaliuoja ir agrastų krūmai, o jau įpusėjus liepos mėnesiui, jie prinoksta. Tiesiogiai skinti ir valgyti juos galima daugmaž apie mėnesį, nes pernokę, pradeda vysti, irti arba kristi.

Agrastų poveikis

Agrastai yra pakankamai saldūs, nes juose gausu fruktozės, gliukozės, sacharozės.

Taip pat juose yra ir tokių medžiagų kaip kalis, kalcis, magnis, natris, cinkas, geležis, fosforas, varis, manganas, fluoras, jodas, pektinų.

Agrastuose gausu ir vitaminų, tokių kaip C, B1, B2, B6, F, P. Vitaminas P stiprina kraujagysles.

Agrastų sudėtyje yra įvairių organinių rūgščių: citrinos, gintaro, obuolių, rūgštynių, vyno. Gintaro rūgštis naudinga tuo, kad mažina galvos smegenų kraujagyslių spazmus.

Šviežūs agrastai skatina tulžies ir šlapimo išsiskyrimą, mažina vidurių užkietėjimą, gerina medžiagų apykaitą. Vadinasi, sergant inkstų, šlapimo pūslės ligomis, reikėtų mėgautis šiomis uogomis. Patartina valgyti agrastus ir sergantiems hipertenzija, ateroskleroze, mažakraujyste, tačiau vengti sergantiems cukriniu diabetu, žarnų uždegimu, skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige, nes juose yra iki 2 proc. ląstelienos.

Tiesa, skindami agrastus būkite atidūs, nes daugelis jų turi aštrius spygliukus, tačiau, jeigu labai jų norisi, tai vienas kitas „bakstelėjimas“ bus vieni niekai, besimėgaujant puikiu skoniu.

---------
© viskoDAUG.eu